„Ботев” загуби с 0:1 от „Добруджа”

„Ботев” загуби с 0:1 от „Добруджа” домакинството, с което започна пролетния полусезон на „Б” футболна група. Мачът се игра в събота пред около 500 зрители на стадион „Локомотив” в Мездра. Сред ВИП гостите бяха кметът на Враца инж. Николай Иванов, който е и председател на управителния съвет на врачанския клуб, и заместник-министърът на регионалното развитие Иван Аспарухов. Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалите наскоро бивши играчи на „Ботев” Илия Драгомиров и Румен Ковачев.

Единственото попадение падна 5 минути преди края на редовното време, когато Радой Божилов забоде топката под гледата на вратата, пазена от перфектния в този мач капитан на домакините Христо Митов. Секунди по-рано Митов изби в корнер топовен шут от упор на Атанас Илиев, но капитулира пред головия удар на Божилов в 85-та мин.

Вратарят на „Ботев” беше най-добрият футболист на домакините, чиято игра беше мудна. Още в началните секунди Атанас Илиев от гостите беше изпуснат и оставен на стрелкова позиция, на ударът му мина на сантиметри край дясната греда на Митов.

Врачани отвърнаха с извеждащи подавания за Валдемар Стоянов, които бяха отразени или от защитата на добричлии, или от вратаря им Павел Петков. В 17-та мин. Алексадър Димитров от гостите се озова сам срещу Митов и опита да скъса мрежата му със силен шут, но топката се удари в сглобката на напречната и лявата греда, след което тупна пред голлинията и се върна в игрището.

В 25-та мин. Валдемар Стоянов прехвърли вратаря на гостите, но и вратата му, когато отбито центриране от Цветелин Тонев попадна у него. Тази опасност даде увереност на домакините, които обаче до почивката не сътвориха нищо опасно пред вратата на „Добруджа”.

Втората част започна с нова чиста възможност за гостите. Атанас Илиев се вряза в половината на домакините и от 15 метра би силно, но Митов отново се справи с опасността.

Най-чистото положение за „Ботев” се откри пред Калоян Цветков в 65-та мин. Халфът беше оставен сам срещу вратаря на гостите, но Петков парира опита на Цветков да го преодолее с техничен удар по тревата. Постепенно домакините усилиха натиска, но пробивите на Тонев и резервите Альоша Илиев и Николай Ботев не доведоха до така чакания гол. Вместо това Божилов попари надеждите на врачани за успешен старт на пролетния полусезон с късен гол, който се оказа единствен.