В "Ботев"- Враца нямат притеснения от "Раковски"

В

„Ботев” отива в Раковски с мисълта да печели точки срещу едноименния отбор. Мачът между двата обора е от програмата на 12-ия кръг в „Б” футболна група и ще започне в неделя, на 12 ноември, от 14.30 часа.

Преди срещата противниците имат минимална разлика и заемат съседни места в долната част на класирането. Домакините от „Раковски” са десети с актив от 15 точки и голова разлика 15:16, като серията им от 4 поредни победи беше прекъсната в 11-ия кръг със загуба с 0:2 в Добрич. Любопитен детайл в представянето на „Раковски” е, че до този момент още нямат равенство – тимът е записал 5 победи и е инкасирал 6 загуби от началото на кампанията.

Врачани имат 14 пункта и са на 11-то място във временното класиране с голова разлика 13:13. Преди седмица „Ботев” отстъпи драматично с 0:1 като домакин от „Пирин” /Благоевград/ в мач, който ще се запомни със скандалното съдийство на плевенския рефер Румен Христов.

Съдийската комисия даде наряд за мача на столичния рефер и бивш футболист Тихомир Алексов. Ще му помагат Кирил Чакъров и Костадин Тановчев, а четвърти съдия е Ангел Димитров.

Старши-треньорът на врачани Викторио Павлов заяви в навечерието на срещата, че няма притеснения от противника – „това е отбор, който играе доста силно у дома. Това ще ни помогне да премерим сили с качествен противник”, допълни наставникът на „Ботев”.

ВЕРОЯТЕН СЪСТАВ: Митов, Куанг, Савич, Попадийн, Иванов, Стоичков, Цв.Валериев, Цветков, Петков, Атанасов, Петров.

РЕЗЕРВИ: Левашки, Найденов, Рангелов, Калоянов, Св.Валериев, Манолов.

КОНТУЗЕНИ: Коен.

НАКАЗАНИ: Каменов.