Злато за Андриана Бънова

Андриана Бънова от АК “Павел Павлов”спечели златен медал в тройния скок по време на балканското отборно първенство по лека атлетика. Надпреварата се проведе в словенската столица Любляна. При втория си опит в сектора състезателката на врачанския клуб Павел Павлов регистрира 13.63 метра. Втора, с 15 сантиметра по-малко, остана словенката Снежана Вукмирович, а на трето място се класира хърватката Паола Борович. Съотборникът на Бънова, Красимир Брайков  финишира четвърти в бягането на 400 метра при мъжете с резултат 48.90 секунди. На 1 500 метра Митко Ценов от “Атлет”-Мездра остана пети с време 4.04.33 минути. Лекоатлетите на България заеха шесто място в комбинираното класиране на дебютното издание на “Балканейшън” с актив от 67 точки.  Победител стана отборът на Словения със 102 точки.