Йоло Николов – държавен шампион на България по маратон

Състезаващият се треньор на СК Атлет (Мездра) Йоло Николов за пръв път в кариерата си стана държавен шампион на България по маратон.

Това стана след като той финишира трети в XXX Софийски маратон, който се проведе в столицата. 29-годишният лекоатлет пробяга класическата дистанция от 42.195 км за 2:23:24 ч.
Победител в юбилейното издание на маратона e мароканъцът Ласен Мокраджи с постижение 2:22:42 ч., следван от своя сънародник Тиар Абдихади с 2:23:19 ч. На 11-о място в общото класиране и пети в държавния шампионат се нареди Росен Лилов от другия мездренски клуб – ЛК Вирен, с време 2:36:35 ч.
Вицешампионка на страната при жените стана Милка Михайлова (Вирен), която завърши втора в общия старт, преодолявайки 42-та км за 2:56:35 ч. Най-бърза на по-късата дистанция – 18 км, при дамите се оказа националната рекордьорка на 5000 м за девойки Милица Мирчева (Атлет), която спря хронометъра на 1:09:03 ч.
Нейният съотборници окупираха челните места при мъжете на същата дистанция: Иван Попов завърши втори (56:11 мин.), трети е Митко Ценов (57:47 мин.), четвърти – Александър Йотовски (1:00:33 ч.), шести – Сава Тодоров (1:00:38 ч.), а десети – Тихомир Костов (1:06:18 ч.).
В масовия старт на 6 км при дамите шеста финишира Ангелина Стефанова (Атлет) с време 24:49 мин.