„Ботев 2012” спечели купата на Община Враца

Баскетболистите на „Ботев 2012” спечелиха купата на Община Враца.

Турнирът се проведе на 1 юни в спортната зала на Природо-математическата гимназия. Във второто издание на надпреварата участваха три отбора: БК „Костенец”, „Камакс Тетевен баскет” и домакините от „Ботев 2012”- Враца. Турнирът бе открит от кмета на Община Враца инж. Николай Иванов. В първата среща от първенството врачанският тим се наложи със 75:52 над състава на Костенец. За победителите 16 т. реализира Албертин Йорданов, а Антонио Петров и Саша Стаменов добавиха съответно 15 и 12 т. Във втория двубой отборът на “Камакс Тетевен баскет” очаквано спечелиха срещу Костенец с 61:34 т. Така в спора за златото се срещнаха съставите на “Ботев 2012” и Тетевен. След оспорвана борба врачанските баскетболисти победиха със 75:64 т. и заслужено спечелиха купата. По 15 точки за отбора на Враца реализираха Михаил Иванов и Анатоли Стоянов, а съотборникът им Цветан Георгиев добави 11 т.

Организаторите на надпреварата бяха осигурили няколко индивидуални награди. Призът за най-добър реализатор спечели Димитър Найденов от „Камакс Тетевен баскет”. За най-добър борец бе определен Анатоли Стоянов от „Ботев 2012”, а за MVP- най-добър играч на турнира наградата спечели съотборникът му Цветан Георгиев. Приз за „Феър плей” бе връчен на Благовест Русев от Костенец. Врачанският баскетболист Михаил Иванов получи плакет „за принос в развитието на баскетболния клуб във Враца”.