Монтана и Спортист заковаха нулите

Без победител завърши контролната среща Монтана - Спортист /Своге/. Мачът на стадион „Огоста” приключи 0:0. И в двата тима липсваха основни играчи. Заради контузии наставникът на Монтана Атанас Атанасов не можа да използва Иван Михов, Валери Христов, Радослав Терзиев и Николай Минков.

Първата част ще се запомни с едно положение. В 25-та минута Кирил Янакиев проби през центъра и стреля. Вратарят на Монтана Марио Кирев извади топката под гредата в корнер. В 56-та минута Сергей Георгиев с атрактивна задна ножица се опита да преодолее Петър Иванов, но вратарят на Спортист боксира топката. В 82-та минута от пряк свободен удар Тони Тасев би, топката рикошира в стената и резервният страж на гостите Васил Вълчев спаси. Две минути преди края Томи Костадинов можеше да вкара, но топката мина в близост до лявата странична греда на вратата на Кирев.

Монтана: Кирев, Башлиев, Йорданов, Цонков, Предев, Айтов, Орачев, С.Георгиев /к/, Законов, Буджамаа, Кръстев /Сенхаджи, Тасев, Ангелов/

Спортист: Иванов, Илиев, Стойчев /к/, Михайлов, Ташев, Кочилов, Славков, Костадинов, Янакиев, Цеков, Йосков /Вълчев, Христов, Чарлов, Богомилов/

Главен съдия: Николай Малджански

Помощници: Николай Михайлов, Даниел Цолов