Локо-Мездра ще зимува на десето място в Трета лига

ОФК Локомотив (Мездра) ще зимува на десето място в Северозападна Трета лига

ОФК Локомотив (Мездра) загуби като гост с 1:0 от Партизан (Червен бряг) в среща от 17-ия, последен есен кръг на първенството в Северозападната Трета лига. След този минимален неуспех навън мездренските „железничари“ отстъпиха едно място по-назад в таблицата и ще зимуват на десета позиция в есенното класиране.

Първото полувреме от двубоя на градския стадион в Червен бряг беше равностойно, без кой знае какви чисти голови ситуации пред двете врати. Така се стигна до 24-ата минута, когато след късо изпълнение на корнер и центриране в наказателното поле Милчо Милчев отбеляза единственото попадение в мача.

През втората част локомотивци бяха по-активният отбор на терена и създадоха няколко добри възможности за изравняване на резултата след самостоятелни пробиви на Лионел Матадос, Давид Стоянов и Николай Ковачев. На два пъти малшанс пред гола имаше централният нападател Валдемар Стоянов.

Локо (Мездра) започна в състав: Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Николай Ковачев, Давид Стоянов, Светослав Валериев, Милен Василев, Валдемар Стоянов (кап.) и Лионел Матадос. След почивката в игра влязоха Владимир Найденов и Методи Янков.

Изненадата на кръга се получи в Трявна, където едноименният тим победи с 2:1 един от претендентите за челно класиране ОФК Спартак (Плевен). В останалите срещи се получиха следните резултати: Ботев II (Враца) - Пещера (Галата) 3:1, Първа атомна (Козлодуй) - Етър II (Велико Търново) 3:0, Левски 2020 (Лом) - Вихър (Славяново) 0:0, Дреновец - ОФК Бдин 1923 (Видин) 4:1, ОФК Павликени - Янтра (Полски Тръмбеш) 0:1, ОФК Левски 2007 (Левски) - Севлиево 0:2 и ОФК Академик (Свищов) - Локомотив 1927 (Дряново) 0:1.

Начело в таблицата е Левски 2020 (Лом) с 37 точки, следван от Севлиево с 34. Трето-четвърто място делят Янтра (Полски Тръмбеш) и Ботев II (Враца) с по 33 т. Топ 6 допълват Партизан (Червен бряг) с 32 и ОФК Спартак (Плевен) с 31 т.

ОФК Локомотив (Мездра) е на десета позиция с 23 т. и голова разлика 24:21- актив, натрупан след 7 победи, 2 равенства и 8 загуби.

В сряда, 2 декември, от 14:00 часа ще се играе отложеното дерби от 14-ия кръг между отборите на Севлиево и Левски 2020 (Лом), а в събота, 6 декември, по същото време ломчани посрещат в Чипровци Етър II (Велико Търново) в отложен двубой от 15-ия кръг. Освен тези два мача, остава да се изиграе още една отложена среща от 14-ия кръг - между Вихър (Славяново) и Ботев II (Враца).