Монтана загуби с 0:4 от Левски

Монтана влезе на високи обороти в мача на стадион „Огоста“. Във втората минута удар на Тасев мина над напречната греда на Николай Михайлов. 60 секунди по-късно, но от дясно Тасев центрира и под гредата Михайлов изби в корнер. В 8-та „сините“ бяха близо до гол. Паулиньо навърза Йорданов и Д.Илиев и намери Станислав Иванов, който от дузпата би над гредата. Заради контузия в 9-та минута бе направена принудителна смяна. Капитанът Иван Михов напусна и на негово място влезе Преслав М. Петров.

Гостите откриха резултата в 28-та минута. Станислав Иванов проби от дясно и намери Спиерингс, който от упор разстреля Орлинов за 0:1. Паулиньо покачи на 0:2, като се възползва от грешно отиграване на Преслав Ивелинов Петров. Монтанци можеха да върнат един гол. В 43-та минута Даске сгреши, Николай Цветков - Демона получи топката от Минков, но ударът му бе париран от Михайлов. Спиерингс направи преднината на гостите класическа в 47-та минута с удар от над 20 метра. В 67-та минута Левски стигна до четвърти гол, дело на Ивайло Найденов.

Монтана: Орлинов, Йорданов, Михов/к/ /9-Пр.М.Петров/, Пр.И.Петров /46-Христов/, Башлиев, Д.Илиев, Цветков /56-Ангелов/, Балджийски, Минков /74-Ив.Илиев/, Тасев, С.Георгиев /56-Кръстев/

Левски: Михайлов /к/, Атанасов, Найденов, Паулиньо, Димитров, Стаматов, Даске, Спиерингс, Старокин, Йоруков, Иванов