Монтана удари и Хебър, да се готви ЦСКА 1948

Монтана записа първа победа за 2020 година у дома. На стадион „Огоста” монтанци се наложиха с 2:1 над Хебър /Пазарджик/ в среща от 20-ия кръг на Втора лига.

В 15-та минута Атанас Илиев откри сметката на домакините. Тогава Везалов сгреши в отбраната на гостите. Атанас Илиев стреля, но вратаря Любенов отби. Топката се отзова в Сергей Георгиев, който центрира и с глава Атанас Илиев я забоде в мрежата на хебърци за 1:0. Хебър погледна за първи път към вратата на домакините в малко преди почивката, но ударът на Адриан Краев бе спасен от Симеонов. В 55-та минута от воле Сергей Георгиев засече на втора греда центриране и покачи на 2:0. Хебър вкара в 76-та минута, когата Хамдиев с глава бе точен за 2:1. До края на срещата резултатът остана непроменен, въпреки превеса на моменти на гостите. В четвъртък Монтана има тежко гостуване на ЦСКА 1948.

Монтана – Хебър 2:1

1:0 Атанас Илиев 15

2:0 Сергей Георгиев 55

2:1 Хамдиев 76

Монтана: Симеонов, Айтов, Михов /к/, Петров, Цонков, Каменов /56-Йорданов/, Д.Илиев, Тасев /87-Минков/,  Ат.Илиев, Цветков /79-Балджийски/, С.Георгев

Хебър: Любенов, Краев /64-Каракашев/, Марчев /46-Хамдиев/, Пехливанов, Везалов, Стоичков, Ангелов /к/, Васев, Апостолов /57-Андонов/, Папазов, Чаворски

Жълти картони: С.Георгиев /Монтана/, Папазов /Хебър/

Главен съдия: Георги Иванов