Ботев игра мъжки, но падна от ЦСКА

Ботев Враца загуби гостуването си на ЦСКА с 1:0 на стадион „Българска армия“ след попадение на домакините в 71 мин. Ботевци играха мъжки, като се бореха за всяка топка и положение с всички възможни сили и, въпреки че загубиха, показаха, че имат сили да се надиграват за по-горните места в шампионата. Вчерашната среща може накратко да се опише с думите на Сашо Ангелов: „Не ни надиграха. Една грешка определи изхода", написаха тази сутрин в страницата на врачанския клуб.
Срещата стартира с отменен гол на Даниел Генов в 9-а мин. заради засада. До 30 мин. последваха няколко много важни и точни намеси на Красимир Костов, след атаки на противника. Ботевци всячески се опитваха да пробият по фланговете и през центъра, но без успех. До края на първата част бяха отсъдени два жълти картона – в 36 мин. за Даниел Гаджев и 39 мин. за Христо Златински. Най-доброто положение за Ботев дойде в продължението като в 46 мин. Даниел Генов изпусна златен шанс да открие резултата. Георги Вълчев се възползва от грешка в защитата на противника и успя да се измъкне напред, като пусна отличен пас на Генов, но ударът на крилото беше встрани от вратата. Така първото полувреме завърши 0:0.
Втората част започна със смяна в състава на Ботев като на мястото на Даниел Гаджев влезе Ивайло Михайлов. Домакините стартираха настъпателно по фланговете, но защитата на ботевци показа характер и не позволи опасно преминаване на някое от крилата. В 61 мин. след корнер за ЦСКА Красимир Костов успя на два пъти да избие опасна топка. За опасна игра в 64 мин. Даниел Генов и Валери Домовчийски получиха жълт картон. 71 мин. се оказа пагубна за нас, след като нелепа грешка доведе до 1:0 за ЦСКА. До края на мача срещата беше осеяна с множество жълти картони за нас: 73 мин. картон получи Филип Ждерич, на когото след опасна игра в 85 мин. беше показан 2-ри жълт и респективно червен картон, което означава, че левия бек няма да е на разположение на Сашо Ангелов за домакинството срещу Черно море идната седмица. В 86мин. пък картон получи и Георги Вълчев. В последните минути в състава на Ботев бяха извършени две смени – в 79 мин. Будинов замени Златински, а в 85 мин. дебют със зелената фланелка направи Доминик Янков, след като от игра излезе Валери Домовчийски. Срещата от 4-я кръг на Efbet лига ЦСКА – Ботев Враца завърши 1:0.

Следващото изпитание пред отбора ще бъде домакинството на Черно море на 9.08 /Петък/ от 18:00ч. на стадион „Христо Ботев“.