Достойно представяне на стрелците от СК „Спартак-Враца“

Отборът по стрелба на СК „Спартак – Враца“ при ОД на МВР – Враца взе участие  в 25– тия Републикански турнир по стрелба „Величко Величков”, който се проведе от 08.04.2019г. до 10.04.2019г. в Плевен.  Турнирът е традиционен и се провежда от Спортна Асоциация на МВР и ОДМВР-Плевен в чест на олимпийския медалист по спортна стрелба - Величко Величков. В турнира участие взеха 19 отбора и общо 97 състезатели. Врачанският отбор се представи достойно като завоюва четвърто място в комплексното класиране. Плакета за първо място в комплексното класиране отиде при домакините от  ОД на МВР –Плевен. Мъжкият отбор в състав Ивайло Флоров, Николай Милушев и Илиян Георгиев остана извън призовата шестица, но женският отбор спечели трето място в отборната надпревара. Катя Василева и Десислава Иванова, която се завърна в стрелбата след кратка пауза, демонстрираха добрата подготовка на нежната част от отбора. При мъжете шампиони станаха стрелците от СОБТ, а при жените състезателките от ОДМВР - Пазарджик. В индивидуалната надпревара при жените Катя Василева спечели трето място и стартира с медал  и тази година. Стрелците на СК ,,Спартак-Враца“ започват усилена подготовка за домакинството си на зоналното първенство от Републиканския преглед по полицейска стрелба - на 23.04.2019г., както и за следващото състезание - републиканския турнир „Бинев, Трошанов, Ангелов“, който ще се проведе през месец май в София.