Ботев /Враца/ размаза Черно море

Ботев /Враца/ победи Черно море с 2:1 в първия неделен мач от 14-ия кръг в Първа лига. На стадион "Огоста" в Монтана врачани записаха едва втората си победа в последните 9 двубоя след вихрени 5 минути през второто полувреме, в които Юлиян Ненов и Валери Божинов вкараха за победата. Черно море успя само да намали пасива си чрез Жоржиньо и така продължава неубедителното си представяне през сезона с четвърта поредна загуба като гост. Със спечелените три точки Ботев изпревари Дунав Русе и вече е 10-и в класирането с 15 точки. Черно море пък е на осма позиция с 18. Първите 45 минути на двубоя във Враца определено няма да се запомнят от някого, защото в тях удар в очертанията на някоя от двете врати така и нямаше. Домакините отправиха общо 5 изстрела спрямо само 1 за гостите, но "моряците" като че ли организираха малко по-качествените атаки. Най-сериозното положение дойде в добавеното време, когато Мариян Иванов стреля с глава на сантиметри встрани от страничния стълб. Но колкото и скучно да бе първото полувреме, то чакането си струваше заради интересната втора част, в която паднаха три гола. Още началото сякаш подсказа затова, което предстои. Удар от далечно разстояние на Георги Божилов бе спасен блестящо от Красимир Костов, а Ради Василев не успя да се възползва при добавката. В ответната атака домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Стефан Станчев, но съдийски сигнал нямаше. В 56-ата минута пък Красимир Костов отново демонстрира добър рефлекс след хубав изстрел от фаул на Атанас Зехиров.

На стадион "Огоста" в Монтана врачани записаха едва втората си победа в последните 9 двубоя след вихрени 5 минути през второто полувреме, в които Юлиян Ненов и Валери Божинов вкараха за победата.