СК „Вратица“ с медали в спортен празник

Спортен клуб „Вратица“ се завърна с общо 10 медала от провелите се в Китен празници „Втора младост на море“ – 2018, част от Републиканските първенства на клубове „Здраве и активно дълголетие“. Мероприятието се проведе от 8 до 18 септември в черноморския курорт.

СК „Вратица“ – Враца спечели отличия в дисциплините „Бягане по пясък, 30м“ за жени и мъже до 72 г. (Маргарита Петрова, Венелин Георгиев и Герго Димитров), „Скок от място“ за мъже до 72 г. (Венелин Георгиев) и „Хвърляне на топка в цел“, жени (Емилия Цветкова). Със златни медали бяха отличени представители на врачанския клуб и в дисциплините „Плуване, 30 м“, жени и мъже до 72 г. (Маргарита Петрова и Георги Братанов). В същата надпревара при мъже над 72 г. бронзов медал спечели Атанас Христов. В дисциплината „Бягане във вода, 30м“, жени първо място спечели Ваня Кръстева, а в състезанието по „Петанк“ бронзови медалисти станаха Георги Братанов и Атанас Христов. СК „Вратица“ заслужено получи и комплексната купа по петанк.

По повод високите постижения на врачанския клуб председателят на СК „Вратица“ – Враца Маргарита Петрова бе приета от зам.-кмета на Община Враца Петя Долапчиева, която я поздрави за доброто представяне и пожела много нови успехи.

Събитието се организира от Министерството на младежта и спорта, съвместно с Българска асоциация „Спорт за всички“.