Божинов с автогол срещу ЦСКА

Ботев (Враца) и ЦСКА-София играят при 0:2 в мач от 9-ия кръг на Първа лига. Червените откриха резултата в 13-ата минута, когато Валери Божинов си отбеляза автогол. В 38-ата минута Али Соу удвои. В състава на червените има много изненади. На пейката останаха Мауридес, Жоржиньо, Кристиян Малинов и Секулич за сметка на Али Соу, Тиаго, Бикел и Перейра.

Валери Божинов пък отново води атаката на домакините. Бившият футболист на Ювентус дебютира с гол за врачани преди седмица, когато вкара за 1:0 срещу Витоша (Бистрица), но в крайна сметка срещата завърши 1:1. Срещата започна с натиск на гостите, но в първите минути те не успяха да стигнат до някакво по-сериозно положение. Така дойде 13-ата минута, в която странни прояви на домакинския страж Костов и Валери Божинов доведоха до автогол на втория.

В тази ситауция Бодуров изведе Али Соу сам срещу вратаря, но нападателят на червените не си спря добре топката и Костов без проблем я улови. После стражът на домакините изненадващо излизе извън наказателното поле с топка в ръка и заложи да изпълни някакво нарушение, каквото нямаше. Реферът правилно разчете нещата и отсъди фаул в полза на ЦСКА-София на 18 метра от голлинията. Десподов стреля, топката се отби в гредата и нямаше да влети в мрежата, но Божинов се засили да покрива другия ъгъл и в опита си да го стори, си вкара автогол. Ботев отговори в 19-ата минута, когато Петър Атанасов прониза Черниаускас, но попадението бе отменено заради тънка засада. Секунди по-късно червените бяха близо до втори гол след набег на Десподов отдясно, но успоредният му пас дойде твърде дълъг за Соу, който не успя да засече в празната врата.

В 31-ата минута Черниаускас изби страхотен шут на Апостолов от над 25 метра. По-активната игра на ЦСКА-София продължи и в 38-ата минута футболистите на Ел Маестро вкараха за втори път. Дълго разиграване пред наказателното поле на домакините завърши с пас на Едвин Джеси към изскочилия от дълбочина Али Соу и таранът на гостите реализира с мощен шут от близка дистанция останал очи в очи с Костов.