Откриха спортно игрище в Моравица

На празника на село Моравица 9 юни, с мемориален футболен турнир за ветерани „Ангел Радков – Чико“ официално бе открита обновената спортна площадка. Кметът на Община Мездра инж. Генади Събков и кметът на Моравица Коно Жилковски ритуално прерязаха лентата на спортното съоръжение.

В турнира взеха участие 3 отбора от община Мездра, които изиграха 3 срещи по системата „всеки срещу всеки“.

Първият мач между ФК „Околчица“ и ФК „Скала 2015“ завърши при резултат 4:5. Точни за домакините бяха Петьо Ценов в първата минута от дербито последван Росен Ценов. Петьо Ценов отбеляза 2 гола за отбора си в 26-тата и 27-та минута. По два гола за ФК „Скала 2015“ отбелязаха Бисер Симеонов и Владимир Стоянов, а петият гол бе дело на Петър Стоянов.

Втората оспорвана среща между ФК „Ботевъ“ /Брусен/  и ФК „Околчица“ /Моравица/ завърши при равен резултат – 3:3. Точни за отборът от Брусен бяха  Станислав Иванов с 2 гола и Павел Атанасов с един. За домакините Росен Ценов отбеляза два гола, а Даниел Петков един.

В последната провела се среща между отборите на ФК „Скала 2015“ /Оселна/ и ФК „Ботевъ“ /Брусен/ категоричен победител бе отборът от Брусен. Те победиха противниците си от Оселна с резултат 1:5. Точни за отбора на ФК „Ботевъ“ бяха  Станислав Иванов,  Пламен Данов, Ивайло Василев, Пламен Марков и  Иво Петков. Единственият гол за ФК „Скала 2015“ бе дело на Юлиян Иванов.

В окончателното класиране победител бе ФК „Ботевъ“ /Брусен/ с 4 т. На второ и трето място останаха ФК „Скала 2015“ /Оселна/ с 3 т. и ФК „Околчица“ /Моравица/ с 1 т.

Наградата за гол майстор отиде при Росен  Ценов от ФК „Околчица“ /Моравица/, който реализира 4 гола.

За най-добър вратар бе награден Петко Карашлийски от ФК „Ботевъ“ /Брусен/, допуснал едва 4 гола в своята врата.

В провелите се общо 3 срещи между отборите, бяха отбелязани общо 21 точни попадения. С най-добро нападение се отличи отбора на ФК „Скала 2015“ с общо 10 гола. С най добра защита се оказа отбора от с Брусен, които допуснаха в собствената си врата едва 4 гола.