Ботев щурмува елита след триумф в Панагюрище

"Ботев" остана на върха след мачовете от 29-ия кръг на Втора футболна лига, след като удари с 2:0 "Оборище" на неговия стадион "Орчо Войвода" в Панагюрище. Успехът беше изкован пред погледите на около 300 фенове от Враца, които подкрепиха своите любимци. Поражението закотви домакините в "зоната на здрача", като над тях надвисна угрозата от изпадане при аматьорите.
Врачани бяха по-дейният отбор преди почивката, но успяха да открият резултата дълбоко в добавеното време на първата част. Тогав при изпълнение на пряк свободен удар, Петър Атанасов копна топката и изведе Иван Колев, който безмилостно я забоде в мрежата на домакините за 0:1.
След почивката врачани излязоха с идеята да вкарат втори гол и да откажат домакините от щурм на отчаянието. Това им се отдаде в 78-та ми., когато Иван Колев прониза за втори път вратаря на панагюрци Александър Конов за 0:2.
До края тимът на Сашо Ангелов уби темпото и не даде надежди на "Оборище" дори за почетно попадение.
Трите точки на стадион "Орчо Войвода" запазиха статуквото на върха във Втона лига. Врачани имат 61 точки, а преследвачите му - "железничарите" и "царете" - по 60 пункта.
Драмата във Втора лига ще завърши с мачовете от 30-ия кръг - на 19 май, когато "Ботев" посреща "Монтана", "Локомотив" /Сф/ гостува на "Ботев" в Гълъбово, а "Царско село" посреща "Черноморец" /Балчик/.

"Оборище": Александър Конов, Ангел Делчев, Мартин Василев, Мартин Сандов, Васил Попов, Кантен Гийон, Никола Георгиев, Фернандо Енрике Кавалканте, Тодор Чаворски, Едоардо Лима, Мариян Наплатано /резерви: Николай Радев, Джордж Лукас, Емил Колев, Лъчезар Ангелов, Любомир Гуцев, Илия Карапетров, Кристиян Славов/.
"Ботев": Александър Любенов, Атанас Фиданин, Деян Иванов, Емил Стоев, Ивайло Михайлов, Иван Колев, Иво Харизанов, Йордан Апостолов, Кристиян Григоров, Петър Атанасов, Спас Георгиев /резерви: Христо Митов, Андреас Васев, Атанас Димитров, Атанас Кабов, Лорислав Борисов, Георги Янев, Петър Альошев/.