Състезателка се окичи с бронз на национален шампионат

Спортист №4 на Община Мездра за 2017г. и миналогодишна шампионка в дисциплината 800 м. в зала Дева-Мария Драгиева зае 3-то място на Националния шампионат за юноши и девойки под 20 години. Състезанието се проведе на 27 и 28 януари в реновираната зала „Асикс Арена“ в София. Въпреки голямата конкуренция, възпитаничката на треньора Йоло Николов премина по трасето с дължина 1 500 м. за 4:50.57мин. Най-бърза в тази дисциплина бе европейската вицешампионка Лилия Георгиева от Тракия /Пловдив/ с 4:32.75 мин., а втора в оспорваната надпревара се класира Силвия Георгиева от Етър /Варна/ с 4:33.40 мин.

Дева-Мария Драгиева се състезава и в дисциплина 800 м., където се класира на 4-то място с резултат 2:20.88 мин. Първа стана Лилия Георгиева с 2:13.39 мин. Второ място зае Виктория Георгиева от Тунджа /Ямбол/ с 2:17.96 мин. Бронзовият медал на 800м. отиде при Бояна Чепилева от Академик /София/ с резултат 2:18.05 мин.

Още трима от топ атлетите на Спортен клуб „Атлет“- Мездра демонстрираха отличната си подготовка на националния шампионат за юноши и девойки. Извън класирането в дисциплината 1 500 м. бягаха националният рекордьор на 3 000 м. стипълчейз Митко Ценов, неговият треньор Йоло Николов  и съотборникът им Иво Балабанов. Ценов финишира първи във второто си за сезона бягане на 1 500 м., постигайки резултат 3:50.42 мин. Митко Ценов подобри личното си постижение в дисциплината след международния турнир в зала в Истанбул, постигайки сребърното отличие с резултат 3:53.83 мин. Втори бе най-добрият македонски състезател Дарио Ивановски  с 3:52.60 мин. Трети се нареди Йоло Николов с 3:52.80 мин., а Иво Балабанов финишира четвърти за 3:53.30 мин.