"Локо" оглави областната група

ОФК „Локомотив-Мездра“ срази като домакин тима на Околчица (Моравица) с 3:0 в среща от 12-ия кръг от първенството по футбол във Врачанската "А" областна група. До успехът на „железничарите“ се стигна след 3 попадения в последните минути на двубоя, дело на Костадин Пилитов, Константин Велинов и Явор Янков.

През първата част на срещата двата отбора играха равностойно, като на няколко пъти командите бяха на косъм от откриване на резултата. В 26-ата минута напречната греда спаси вратаря на ОФК „Локомотив-Мездра“ Веселин Цветковски от гол в мрежата му след топовен изстрел на Георги Янев.  До почивката последваха още няколко опасни момента пред вратите на двата отбора, но до гол така и не се стигна.

През второто полувреме „железничарите“ засилиха пресата, но футболистите на „Околчица“ бяха по-технични и създадоха няколко опасни положения от контра-атаки. На косъм от откриване на головата сметка на домакините бяха Камен Каменов, Марио Иванов и Явор Янков. За гостите с две опасни положения се отчете Иван Иванов.

В 81-ата минута Костадин Пилитов успя да намери пролука и с удар от границата на наказателното поле откри резултата в срещата. 9 минути по-късно юношата на ОФК „Локомотив-Мездра“ Константин Велинов добави още едно попадение в головия актив на мездренчани, след като бе изведен от Любослав Петров. Класическата победа стана факт в добавеното време след центриране от ъглов удар, в което защитникът Явор Янков засече с глава изсипаната в наказателното поле топка.

Главният рефер Емилиан Тодоров не се поколеба да сложи край на срещата веднага след попадението. Така ОФК „Локомотив-Мездра“ излезе начело в класирането във врачанската „А“ областна група, като задмина досегашния лидер „Огоста“ /Хайредин/, който по програма почиваше.