Едно на мъка и първо място за „Ботев”

"Ботев" /Враца/ победи с 1-0 "Струмска слава" и е новият лидер във Втора лига. Срещата бе от 13-ия кръг на първенството. Врачани се възползваха от нулевото равенството между "Локомотив" /София/ и "Царско село" и оглавиха класирането с точка повече от столичните железничари и две пред царистите. Единственото попадение в мача вкара Деян Иванов в 40-та минута. Домакините имаха предимство през по-голямата част от мача, изпуснаха много положения, а накрая можеха да останат без 3-те точки. Двубоят започна с атаки на „Ботев”, които още в 15-та минута донесоха предимство. Смирнов се откъсна сам и бе повален от Георги Иванов с ръце, за което получи последният получи директен червен картон. Пред вратата на гостите вреше и кипеше, но гол не падаше. Пропуски направиха Стоев, Кабов и Спас Георгиев, а Смирнов и Гаджев удариха греди. 5 минути преди края на първата част юношата на „Левски” се разписа за 1-0.
След почивката "Ботев" /Враца/ продължи да напада и да пропуска. Кабов от близо не успя да уцели вратата, а шут на Иво Михайлов срещна лявата греда. Последваха удари на Борисов, Спас Георгиев и влезлият като Атанас Димитров, но топката не влизаше или вратарят спасяваше. И когато спасителният втори гол не падна, гостите се окопитиха и погледнаха напред. В 75-та минута "Струмска слава" изтърва златна възможност да изравни, когато Пепи Альошев изпусна Кристиан Тасев сам срещу Кръстев, но вратарят на врачани се справи. В самият край и реферът удари едно рамо на нашите, спестявайки чиста дузпа за нарушение в наказателното поле.
"Ботев" /Враца/ игра в състав: Н.Кръстев, Фиданин, Д.Иванов, П.Альошев, Михаилов, Гаджев, Стоев, Спас Георгиев /59-А.Димитров/, Кабов, Смирнов /80-Чаворски/, Борисов.