„Ботев” изхвърли „Пирин” с 3:1 за купата

„Ботев” изхвърли елитния „Пирин” от турнира за купата на България. Врачани спечелиха с 3:1 след продължения на своя стадион и получиха аплодисменти от вярната публика. Не ги спряха нито дъжда, нито осемте картона, които реферът Карагерен безогледно вдигна. Ботевци направиха пълен обрат от 0:1 до 3:1, налагайки пълно превъзходство през второто полувреме и особено в продълженията. Тогава треньорът Сашо Ангелов вкара в игра нападателното трио Стоев-Чаворски-Смирнов, което донесе победата с два гола в добaвеното време. Стоев отбеляза с точен шут по земя в 102-aта мин., а Чаворски заби трети гол в 120-ата след ефектен плонж с глава. В добавените 30 минути „Ботев” игра с човек повече, тъй като състезател на съперника бе изгонен. През първата част гостите поведоха с гол на Николов /на снимката/ в 40-aта мин, а домакините изравниха в 78-aта след удар с глава на защитника Петър Альошев. Излизайки за първи път като титуляр, Пепи направи голям мач не само в защита, но и с включванията си в атака, отбелязвайки изравнителния гол. С категоричната си победа над „Пирин” врачани показаха, че са във възход. В мача срещу „орлетата” Сашо Ангелов надигра тактически своя опонент, приспивайки съперника през първото полувреме, когато не игра с титулярния състав.

Победата не е важна само заради класирането напред за купата, която надали „Ботев” ще спечели. Тя дава допълнителен стимул, както и вяра във възможностите преди решителния, за есенния дял мач за първенство срещу „Царско село”.

Съставът на „Ботев” срещу „Пирин”: Кръстев, Христозов, Д. Иванов, П. Альошев, Михайлов, А. Димитров, Гаджев, Тошев, Сп. Георгиев, Карапетров, Б. Борисов. В игра влязоха още: Чаворски, Стоев и Смирнов.