Един гол, три точки и трето място за "Ботев"

Един гол, три точки и трето място за Ботев

„Ботев” спечели с 1-0 дербито на 7-ми кръг във Втора лига срещу „Литекс” и се утвърди на 3-то място във временното класиране. Врачани заслужиха успеха след гол на централния защитник Григоров, който се разписа с глава /на снимката/ след подаване от ъглов удар в 35-та минута. Като цяло срещата бе равностойна, преобладаваше борбата и тичането, но головите опасности се брояха на пръсти. През първото полувреме освен гола ботевци отправиха един точен удар на Чаворски, който вратарят на гостите отрази. През втората част на два пъти Борислав Борисов стеля опасно. В първия случай на сантиметри от сглобката, а при втория уцели вратаря от малък ъгъл. Ловчанлии създадоха две опасности.  Шут по земя на Методи Костов бе избит от защитник в корнер, а удар от фаул на Турицов бе отразен от стража на врачани Христо Митов. Седем минути преди края гостите останаха с човек по малко. Тихомир Тодоров получи червен картон за грубо нарушение срещу дошлия от "Левски" във Враца Кабов.

В следващия си мач ботевци гостуват на четвъртия в класирането "Локомотив"/ГО/.