„Фантастико” мачка със 6 гола шампиона на старта на Аматьорската лига

Със загуба на шампиона от миналия сезон „Пчелна майка-Нашенци” стартира новия сезон във Висшата лига на врачанската аматьорска футболна лига. Пълният със звезди миналогодишен първенец бе надигран от тима на „Фантастико” с 6:2. Мачът бе решен още през първото полувреме, когато светлосините дръпнаха с 3:0. Само за 10-на минути Пламен Георгиев откри с шут отблизо, а Цветан Лазаров покачи на 2:0. Елвиса вкара ефектно от въздуха, забивайки топката под гредата на слисания страж. Минута преди края на полувремето отново Елвиса вкара с добавка и отборите се оттеглиха на почивка при 3:0 за „Фантастико”.  В първите минути Георгиев изненада вратаря за 4:0 и мачът изглеждаше решен. Все пак „пчелите” защитиха честта си с ефектн голове на Владимир Вълов и Валдемар Стоянов. Вълов-Сисо вкара технично покрай вратаря, а Валди с бомбен шут почти от тъча.  „Фантастико” не трепна и с 2 нови гола отново на Пламен Георгиев и Елвиса /двамата записаха по хеттрик/ стигна до заслужен успех с 6:2. „Пчеларите”, които за целия предишен сезон имаха само една загуба разочароваха. Макар да играха със всичките си звезди не паказаха присъщата им класа. Липсваше им скорост и добри разигравания в центъра, където изневериха опитните Сашо Миков и Емануил Димитров-Чарли. Не се представи добре и защитата водена от Емо Тодоров. В тима на победителите от „Фантастико” всъщност преобладават играчи на шампиона в „А” облстна група „Манастирище” с треньор Кирил Атанасов. Същите явно ще играят сериозна роля в тазгодишния шампионат на АЛМФ излязоха в състав: Цветан Димитров /вратар/, Николай Иванов, Симеон Гачовски, Любослав Младенов и Николай Николов.

С победа в първенството стартира и съставът на „Червена Чета Радецки”. Командата от Козлодуй надигра с 2:0 отбора на „Скрита сила”. За успешния дебют се разписаха Александър Ангелов в 1-та и Мартин Марков в 45-та минути. За козлодуйци играха още  Александър Стоянов, Велко Каменов, Преслав Димитров, Веселин Кърлиев, Алекси Христов, Стефан Николов, Георги Алексиев и Мирослав Вашков.