Монтански разграм със 7 гола за юношите на „Ботев”

„Монтана” се подигра с юношите на „Ботев”, разгромявайки ги със 7:1 насред Враца. В 4 кръг на елитната група до 19 години малкото зрители очакваха регионалното „дерби”, но имаше едноличен рецитал. Преди мача двата състава бяха на последните две места, като гостите нямаха нито точка, нето гол! Е наваксаха си го срещу „Ботев”. На треньорския мостик на монтанци повече от успешен дебют направи Иван Ценов – Белия, който преди години вкара „Ботев”/Криводол/ във „Б” група.

На мача във Враца хеттрик за гостите отбеляза Симеон Стайков. Джобният бързак направо се подигра със защитата на врачани, надбягвайки ги както си иска и вкарвайки на три пъти по един и същ начин – с пас зад гърба на бранителите. До почивката се разписаха само Манев и Стайков, но истинската голеада падна след това.  Второто полувреме започна с бърз гол на Пресиян Цвятков, който с прецизен удар вкара за 0:3. Макс Велков отчете домакините за 1:3 и подлъга публиката, че ще има някакво равновесие. До края на срещата обаче гостите бяха пълни господари и реализираха още 4 попадения. Симеон Стойков оформи хеттрик, а останалите попадения добавиха Цвети Неделчев от дузпа и капитанът Денис Пепелярски.

Треньорът на врачани Любенов се извини на публиката, но това не е достатъчно. Още повече, че му бе даден достатъчен кредит на доварие, за сметка на доказан специалист като Деян Попов от Мездра.

Докато Белея направо призна: „Не очаквах такава разгромна победа. „Монтана” вече има 3 точки, а „Ботев” остана последен с 1.