„Ботев” втори след победа с 1:0 в Балчик

„Ботев”/Враца” спечели с 1:0 срещу „Черноморец”/Балчик/ мач от 4 кръг на Втора лига. Победата запази позицията на врачани в челото, където те се нареждат на 2-ро място, след водача „Локо”/Сф/. Ботевци и „железничарите” имат по 9 точки, нашите са с по-добра голова разлика, но отстъпват водачеството заради загуба от софиянци в директния мач.

Като гост в Балчик „Ботев” взе своето с гол на Емил Стоев. Младокът, който е юноша на „Славия” бе определен за футболист №1 в мача край Морето. Стоев играе втори сезон за врачанския тим се разписа в Балчик с удар от средна дистанция в 25-та минута. През второто полувреме домакините опитаха да изравнят, но врачани показаха стабилна защита, като почти  не допуснаха опасности пред своята врата. Дори даденото от рефера 5 минутно продължение не промени картината на терена. Освен победата врачани заслужиха още едно отличие – защитникът Деян Иванов бе избран за най-добър млад играч в класацията „Юлиян Манзаров”.

Съставът на „Ботев”, донесъл трите точки от Балчик: Митов, Харизанов /46-П.Альошев/, Григоров, Д.Иванов, Фиданин, Михайлов, А.Димитров, Стоев /77-И.Т.Иванов/, Карапетров, Сп.Георгиев, Борисов /90-Чаворски/.

В класирането водят „Локо”/Сф/ и „Ботев”/Вр/ с 9 точки, пред „Литекс” и „Царско село” с по 8.