Победен старт за „Ботев” с 2:1 срещу „Марица”

„Ботев” /Враца/ тръгна с победа в първенството на Втора лига за сезон 2017/18 г. В домакински мач врачани надиграха с 2:1 „Марица” /Пловдив/. Публиката остана доволна от предложеното и от двата отбора. Бърза игра, остри атаки, прилично владеене на топката и три гола, като за начало – добре. Независимо, че са новак във втория футболен ешелон, гостите от Пловдив започнаха открито и създадоха първите две положения. В 8-та минута остра контра на Джунейт Яшар завърши с двойна опасност пред вратата на „Ботев”. Игралият за „Чавдар” /БСл/ нападател се промуши през защитата и първия му шут бе спрян от вратаря Василев. Отбитата топка обаче отново попадна у него и той я насочи в опразнената врата, където с шпагат на голлинията Деян Иванов спря пътя на топката към мрежата. Последва ответна атака на врачани и Карапетров нахлу в пеналта, но стреля във вратаря на гостите Николов.  До края на полувремето ботевци поеха инициативата и пропуснаха да вкарат няколко гола. Първо Спас Георгиев от воле стреля на сантметри от сглобката, а след това на два пъти Григоров засече неточно центрирания от корнер. Най-голямата опасност пред вратата на пловдивчани сътвори бранителят Деян Иванов, който с глава нацели напречната греда, след отбит преди това шут на Стоев.

След почивката атаките на домакините продължиха. Само за 5 минути ботевци пропуснаха два чисти гола от статични положения. И в двата случая след мощни удари с глава на стопера Григоров, засичайки центрирания от корнер. В първия случай гигантът от 5 метра прати кълбото в ръцете на вратаря Николов, а след това от почти същата дистанция не уцели вратата. Натискът продължи с нов шут на центъра Александър Александров, спасен с майсторски плонж от стража на „Марица”. След час игра обаче логичното се случи. Гостите се поддадоха на натиска и Караматев игра с ръка в наказателното поле, за което реферът Вангелов отсъди дузпа. Бившият капитан на „Локо”/ГО/ Фиданин бе точен и „Ботев” поведе с 1:0. След четвърт час Иво Михайлов най-после проби безупречния вратар на гостите. Капитанът на врачани стреля силно от границата на пеналта и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл за 2:0. Треньорът Сашо Ангелов направи две смени, пускайки в игра халфът Иванов и нападателят Смирнов на мястото на изтощените Атанас Димитров и Александров. Минута след изтичане на редовното време Юруков с глава простреля закъснелия с намесата си вратар на домакините Василев, оформяйки крайното 2:1.

„Ботев” направи силен старт в с успеха си срещу „Марица” в първенството. Освен победата, ще се запомни добрата игра на новите в отбора – Григоров и Деян Иванов в защита, Атанас Димитров в средата и Александров в атака. Отличен заслужи за завърналият се в последния момент в тима Стоев.

Съставът на врачани: Василев, Харизанов, Деян Иванов, Григоров, Фиданин, А.Димитров /80-И.Иванов/, Михайлов /к/, Стоев, Сп.Георгиев /57-Борисов/, Александров /82-Смирнов/, Карапетров.