„Ботев 2012” стигна финал за купата на националната лига

„Ботев 2012” стигна финал в турнира за купата на НАЛБ. Врачани ще спорят за трофея с „Паляците”. Така нашите за втори път ще играят за трофея, след като го спечелиха през 2014-та.

В полуфиналите ботевци надиграха състава на „Сейнтс” с 85:77. Отделните части на двубоя завършиха при 15:22, 25:18, 24:19 и 21:18. След като отстъпиха в първата четвърт със 7 точки, врачани се вдигнаха и обърнаха развоя още на почивката. После със стабилна игра затвърдиха предимството и накрая заслужено стигнаха до победата. Най-резултатен от „Ботев 2012” бе Христо Ангелов с 32 точки и 5 асистенции. Центърът Христо Цеков завърши с 16 точки, 8 борби и 4 асистенции, а Владимир Петров реализира 15 точки и направи 11 борби. В стартовата петица на врачани излязоха още Георги Георгиев и Цветан Георгиев. Последният завърши с 9 борби и 6 асистенции. Ботевци записаха 6-ти пореден успех за купата и заслужено са на финал.

В другия полуфинал „Паляците” надиграха познат на врачани съперник. Те биха „Кучетата от Младост” със 73:61. В отделните части 17:12, 25:17, 17:8, 14:24. Врачани надиграха „кучетата” в предния си мач от същия турнир.