Кметът Калин Каменов откри Международно състезание по автомоделизъм

Състезание по автомоделизъм откри градоначалникът Калин Каменов. Проявата се проведе на 7, 8 и 9 юни в местността „Леденика“ във Врачанския Балкан. На мероприятието присъстваха председателят на Гръцката федерация - Джанис Папаниколадис, основният спонсор на турския отбор и на предстоящото европейско първенство в Англия Синан  Сунали, председателят на Българска федерация по автомоделен спорт /БФАМС/ - д-р Янко Здравков, зам.-председателя на БФАМС Дамян Петров, общински съветници.

40 бяха участниците от страните България, Гърция, Турция и Индонезия, които се впуснаха в надпреварата на Балкана.

Състезанието е включено в календара на европейската федерация /EFRA/ -GP BULGARIA – VRATSA LEDENIKA, като за трети път домакин е Българска федерация по автомоделен спорт /БФАМС/. Зам.-председателят на БФАМС Дамян Петров връчи на Калин Каменов плакет за принос в организирането и провеждането на състезанието. Знак на признание получиха и всички спонсори и съорганизатори на спортната проява.

Победители по класове:

В клас 1/10 „Електро Бъги“. Победител е Кристиян Костадинов от спортния клуб в Русе. Състезателите от Спортно - технически моделен клуб-Враца /СТМК/ Самуил Кулев и Иван Ал Сафар станаха трети и четвърти.

В клас 1/8 „Електро Бъги“  първото място отново грабна Кристиян Костадинов. Врачаните Александър Димитров и Емил Кръстев заеха 4 и 5-то  място.

В клас „Бъги нитро“ 1/8 победител стана Джон Папаниколалу   Гърция. Моделистите от СТМК-Враца Григор Стоичков се класира на  пето място, а Марио Вутов на осмо.

Състезателят Григор Стоичков от СТМК - Враца грабна първото място в клас 1/8 „Нитро“. Трети се нареди Емил Кръстев от същия тим.

Моделистът от Турция Ален Сарафян е победителят в клас 1/5 „Бъги“. Победител Ален Сарафян Турция.

В клас 1/5 „Шорт корс“, който е нов клас в Европейската федерация, най-добър бе Дамян Петров, а другият врачанин - Любомир Цветомиров взе трето място.