Антонио Вутов донесе купата на „канарчетата” с гол и асистенция срещу шампиона

Антонио Вутов подари купата на „Ботев”/Пловдив/ след гол и асистенция срещу шампиона. Финалният мач завърши 2:1 за „канарите”, който вдигнаха купата на България по футбол с победа над „Лудогорец”. Вутов, който е най-добрия продукт на мездренската школа бе над всички. Мездренчанинът удвои резултата в 52-та минута, а в края на първото полувреме взе дейно участие в първия гол. Вутов реализира, засичайки  с шпагат подаване на Неделев. Тони на практика изработи и откриващото попадение за „канарите”, след като даде първия пас в тройна комбинация, преминала през Балтанов и завършена от Косоко.  Ботевци поведоха с 2:0 и с цената на много усилия устискаха финалния натиск, допускайки само един гол до края. В „Ботев” /Пд/ Тони играе като преотстъпен от италианския „Удинезе”. Героят на мача благодари на феновете за подкрепата и каза, че това е най-големия успех в кариерата му досега. Мездренецът добави, че не знае къде ще продължи да играе след края на сезона, но при запазване на скелета на тима би останал в Пловдив.

Антонио Вутов и Божидар Краев са най-големите таланти тръгнали от врачанска област, които намериха място в големия футбол. Двете млади звезди имат сходна съдба, минавайки през столичния „Левски”, който явно използват като трамплин. Двамата стартират своите кариери в родните клубове „Локо”/Мз/ и „Ботев”/Вр/ и са съответно още на 20 и 19 години. Вутов вдигна купата на България, а Краев ще завърши годината с медал от първенството. Наесен и двамата могат да играят в европейските турнири.