Врачанин грабна наградата за най-красив гол

Първото издание на футболния турнир за купата на „Кока Кола“- зона Враца за ученици V-VII клас се проведе на 22 април. След изключително интересни срещи, много емоции и забавления за участниците и гостите на стадион „Христо Ботев”, победителите от СУ „Васил Левски”- Кула грабнаха купата на „Кока Кола“. Те ще представят нашата зона на финалите на турнира в гр. Русе между 9 и 11 юни 2017 г.

Втори в класирането останаха момчетата от отбора на ПМПГ „Св. Климент Охридски” гр. Монтана. На трето място са две врачански училища СУ „Христо Ботев” и ППМГ „Акад. Иван Ценов”.

Нашите момчета от ППМГ се окичиха и с купа за Fair Play /честна игра/. Състезателят от СУ „Хр. Ботев” във Враца Ивайло Тодоров получи наградата за най-красив гол на турнира.

За първи път на турнир на Кока Кола се състоя и демонстративна среща между женските отбори на СУ „Хр. Ботев” Враца и ОУ „Н. Вапцаров” Селановци завършил с победа на момичетата от село Селановци.

Разнообразни и забавни игри съпътстваха турнира. Всеки участвал в тях получи шанс да се включи в томбола, разиграна преди финалния мач. Голямата награда колело на „Кока Кола“ стана притежание на участник от отбора на село Баница.

Не бяха забравени и любителите на виртуалния футбол. На шестте конзоли бе заредена играта Fifa 17 и всеки можеше да вземе участие. Победителят също ще пътува за гр. Русе, където ще има възможност да премери сили с победителите от останалите 9 града домакини на купата на „Кока Кола“.