Борците от „Ботев 93” и „Надежда” с 8 медала от лично първенство

Врачанска област бе представена силно в държавното лично първенство по борба за деца. Нейни представители взеха общо 9 медала от шампионата. Надпреварата при класиците се проведе през уикенда в Сливен. В нея участваха 253 борци от 39 клуба. „Ботев 93” (Враца) и „Надежда 2014” (Оряхово) спечелиха 8 медала, а един добави и състезател на „Селановци 93”. Общо на сметката на Северозапада има 10 отличия.

От държавното в Сливен ботевци взеха 4 медала – един златен и три бронзови. Митко Георгиев стана шампион до 32 кг, където съотборникът му Мирослав Марчев остана с бронз. Трети от врачанския клуб са още Тони Христов (30 кг) и Ангел Тодоров (38 кг). „Надежда 2014” (Оряхово) записа два златни и два сребърни медала. Шампиони в категориите до 30 и 35 кг. станаха Борислав Кирилов и Вили Димитров. Със сребърни отличия си идват Лъчезар Бунов (38 кг) и Марио Митков (+73 кг).

Алберт Ангелов от „Селановци 93” остана трети в категория до 38 кг, както и Димитър Иванов (47 кг) от „Слава” (Монтана). За най-техничен борец бе избран Ивайло Юсеинов (53 кг) от „Изобор” (Пл), а за най-резултатен - Христо Нямов (38 кг) от „Атлетик” (Пд).