Победа и равенство за “Ботев”

Победа и равенство записаха юношите – младша възраст и детският отбор на “Ботев”-Враца в контролни срещи. Врачани гостуваха на връстниците си от “Чавдар”-Етрополе.

U15 “Ботев” завърши наравно 2:2. Първата част на мача премина без опасни ситуации и пред двете врати. През второто полувреме момчетата на Тодор Гарев наложиха тотално надмощие, но противно на очакванията получиха два гола след контраатаки.В заключителните минути на срещата Валентин Георгиев се разписа на два пъти и изравни резултата. Тимът на “Ботев” имаше възможност да стигне до пълен обрат, но удар на Мирослав Маринов срещна гредата. “Доволен съм от проверката, най-вече от показаното през втората част. Съперникът ни днес бе много по-силен от видинчани, с които играхме в първата контрола. В петък най-вероятно ще приемем Бдин във Враца”, заяви треньорът Тодор Гарев.

В другия мач между юношеските формации на двата клуба врачани записаха успех с 3:1. Само преди седмица момчетата на Ивайло Димитров претърпяха поражение 3:2 от същия противник. Сега тимът на “Ботев” излезе на терена крайно мобилизиран и още в 16-ата секунда на мача Виктор Викторов откри резултата, възползвайки се от грешка в защитата. Отново той беше точен в 9-ата минута, след асистенция на Иван Велчев. В 19-ата минута Алекс Иванов вкра трети гол за “Ботев” след двойно подаване с Викторов и удар от границата на пеналта. Домакините върнаха едно попадение в 55-ата минута, когато техен футболист беше изведен сам срещу вратаря Цветозар Тодоров за крайното 1:3. “През първото полувреме играхме по-добре отколкото в контролата със същия съперник през миналата седмица. Днес владеехме инициатива. Доволен съм от желанието за игра и старанието на момчетата. През второто полувреме направих множество смени и качество на игра спадна“, коментира след двубоя наставникът на “Ботев” Ивайло Димитров.