"Ботев" разби "Кариана" със 7:0

„Ботев” разби със 7:0 „Кариана” /Ерден/ и се върна на върха на северозападната „В” АФГ след изиграването на срещите от 3-ия кръг. Врачани имат пълен актив от 9 точки и голова разлика от 16:0.

Интрига в домакинството на „Кариана” имаше до 9-та мин., когато вратарят на гостите Петър Петров спъна излезлия сам срещу него Радослав Анев, а главният рефер Никола Петров от Ловеч даде дузпа и показа червен картон на стража. Наложи се в игра да влиза Лени Петров, но той беше безпомощен при удара от бялата точка на Ангел Русев за 1:0. В 20-та мин. Милен Василев направи вратаря на гостите за смях, защото му вкара гол с шут от 40 метра. В 25-та мин. отново Василев се разходи по левия фланг и центрира балонно, а с летящ плонж Ангел Русев забоде топката за 3:0. Секунди преди края на полувремето Деян Борисов се разписа сред голмайсторите с точен удар до дясната греда.

След почивката играта на „котка и мишка продължи”, като домакините вкараха още 3 безответни гола, с което направиха на кайма гостите от Ерден /чийто спонсор е колбасарска фирма/. Милен Василев прехвърли вратаря на „Кариана” за 5:0 в 70-та мин. Малко по-късно Цветан Версанов с топовен шут под гредата записа шестия гол на сметката на гостите, а в 85-та мин. и Валдемар Стоянов вкара гол, с което направи поражението на гостите унизително.

СТАТИСТИКА

БОТЕВ:Цветковски, Георгиев, Иванов, Мурадов, Ив.Русев, Анев /52 Г.Василев/, Борисов /46 Стоянов/, Версанов, М.Василев /73 Пешков/, А.Русев.

КАРИАНА: П.Петров, Р.Георгиев, Г.Георгиев, Тодоров, Цв.Георгиев /71 Д.Димитров/, Кунчев, Любенов /10 Л.Петров/, Николов, Г.Иванов, Марков, Ал.Димитров /48 Д.Иванов/.

ГОЛМАЙСТОРИ:1:0 А.Русев /11-дузпа/, 2:0 М.Василев /20/, 3:0 А.Русев /25/, 4:0 Борисов /45/, 5:0 М.Василев /70/, 6:0 Версанов /73/, 7:0 Стоянов /85/.

ЖЪЛТ КАРТОНИ: Николов /К/; ЧЕРВЕН КАРТОНИ: П.Петров /К-9 мин./.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Никола Петров /Ловеч/.