Даян Нинов спечели “Вратцата 2015”

Даян Нинов спечели златото в първото издание на турнира по шахмат за купа “Вратцата – 2015”.

В надпреварата, която се проведе през почивните дни в Младежкия дом във Враца взеха участие 40 състезатели, които играха в 7 кръга по швейцарската система. Турнирът премина под патронажа на кмета на Община Враца инж. Николай Иванов.  Даян Нинов събра 5,5 точки и заслужено се нареди на първо място. Втори, със същия точков актив, но по-слаби допълнителни показатели остана Даниел Григоров от Своге. От 4-то до 8-мо място с по 5 точки се нареждат Румен Ташков от Враца, Мирослав Милчев от Видин, Димитър Бозов от Хаджидимово, Владимир Кръстев от Монтана и Валери Петров от Сливница. Наградният фонд си разпределиха първите осем в крайното класиране.

Младите надежди на врачанския шахмат Георги Игнатов и Стивън Василев се наредиха съответно на 20-то място с 3,5 точки и на 28-мо място с 3 точки. Христинка Илиева от Плевен бе най-добре представилата се жена. Валери Петров от Сливница взе наградата за Сеньори - над 50 години, а Георги Христов от Монтана бе отличен в същата категория, но над 65 години. Специални награди получиха още Кристина Йорданова от ШК “Казанлък” до 18 години, Милко Бакалов от София до 12 години, както и състезателят от ШК “Враца” Георги Игнатов.