“Локомотив” загуби от “Созопол”

Отборът на “Локомотив”-Мездра отстъпи като домакин с 1:3 на “Созопол” в мач от втория кръг на първенството в “Б“ професионална футболна група.

“Железничарите“ започнаха отлично срещата и още в 14-ата минута откриха резултата. Яначков центрира, вратарят на гостите боксира топката, но тя попадна в Тодор Чаворски, който не сгреши за 1:0. До края на първата част Иван Редовски и Чаворски можеха да увеличат преднината на “Локомотив”, но стражът и защитниците на “Созопол” не позволиха това да се случи. Две минути преди края на първата част главният съдия Георги Давидов отсъди дузпа за съприкосновение на Яначков и Радев. Точен от бялата точка за 1:1 бе Станимир Митев. В началото на втората част Чаворски се измъкна от защитата, преодоля и вратаря, но би в аут. В 65-ата минута Давидов отсъди втори наказателен удар в полза на гостите. Отново Митев не сгреши за 1:2.  В 73-та минута бранител на “Созопол” игра с ръка в наказателното поле, реферът не отсъди дузпа за “Локомотив”. В даденото от съдията продължение Васил Калоянов получи топката в засада, която не бе маркирана от страничния рефер и прати топката в мрежата за крайното 1:3.

За тима на “Локомотив” играха: Иванов, Яначков /84 Селимински/, Василев, Скерлев, Павлов, Ганчев, Цветанов, Чаворски, Редовски, Мишев /К. Георгиев/ и Димитров.