Вуцов спаси Славия срещу Монтана

Монтана и Славия направиха 1:1 в първа среща от плейофите за оставане в елита. Вратарят Светослав Вуцов спаси „белите” на стадиона в столичния квартал „Овча купел”.

С автогол на Андреас Христов Монтана поведе. В 10-та минута Тони Тасев центрира от дясно, Христов с глава изпревари Минков, но прати топката в собствената си мрежа. Четири минути по-късно напречната греда помогна на Вуцов след перфектно изпълнен фаул на Тасев. След центриране от корнер на Стоев, в 38-та минута, с глава Вълчев стреля и топката мина до лявата странична греда на вратата на монтанци, пазена от Макенджиев. В първата от добавени три на първата част Александров проби от дясно и центрира, топката бе отбита и Вълчев стреля. Макенджиев не предцени ситуацията и помисли, че топката ще излезе в аут, тя обаче се отклони от гредата и попадна в мрежата му за 1:1. В последните минути на мача по-чистите положения бяха за Монтана. В 74-та минута Вуцов остави Славия в играта. Младият страж последователно изби удари на Айтов, Сергей Георгиев и Минков. При последния Вуцов с върха на пръстите отклони топката в корнер. В 84-та минута Тасев стреля от 30-тина метра, Вуцов обаче изби топката под гредата и запази резултата 1:1. На Гергьовден Монтана приема Етър /Велико Търново/. Срещата на стадион „Огоста” е от 17.30 часа.

Славия - Монтана 1:1

0:1 Христов /автогол/ /10/

1:1 Вълчев /45+1/

Славия: Вуцов, Христов /к/, Виячки, Ганди, Антовски /82-Томбак/, Александров /57-Тасевски/, Вълчев, Макрилос /82-Узунов/, Кирилов /82-Кръстев/, Стоев, Рангелов /71-Димитров/

Монтана: Макенджев, Башлиев, Цонков, Михов /к/, Кики, Ангелов, Айтов, Тасев /87-Йорданов/, С.Георгиев, Минков, Кръстев /61-Каменов/