Котките разгромиха „Локомотив“, но останаха втори в шампионата

Котките разгромиха „Локомотив“, но останаха втори

В последния кръг от късия сезон на българския шампионат "Берковски котки" разгроми столичния „Локомотив“. Берковските ръгбисти надделяха с убедителното 78:7, като отбелязаха 12 есета на гостите си.

Срещата започна много добре за домакините й още във втората минута Цветан Иванов отбеляза есе. Три минути по-късно Димитър Коцев затисна топката в противниковото точково поле. Добрата игра продължи с есе на Цветостин Цветков в 22-та минута. След пресечен пас и индивидуален рейд Кристиян Павлов реализира ново есе за „котките“. В 31-та минута Павлов отбеляза второто си есе в мача и бе точен при добавката. Капитанът Петър Николов също показа 100% успеваемост през първата част като вкара 4 от 4 допълнителни удара. Гостите отбелязаха първото си есе в края на полувремето чрез Мирослав Дебрелиев, а Костадин Дебрелиев, бе точен при добавката. Първата част завърши при резултат 35:7.

Второто полувреме "Котките" реализираха общо 7 есета чрез Цветослав Кръстев, Кристиян Коцев (2), Петър Николов (2), Димитър Илиев и отново Кристиян Павлов, който оформи своя хеттрик. През втората част Петър Николов реализира отново 4 допълнителни удари. Краен резултат 78:7.

Въпреки тази победа в крайното класиране за сезон 2020/2021 "Берковски котки" останаха втори. Шампиони са "Валяците"- Перник, заради по-добра точкова разлика. Трети са “Локомотив” София, а четвърти завършиха “НСА” София.