Монтана изпусна Берое, загуби с 3 точки

Берое /Стара Загора/ поведе с 1:0 победи срещу Монтана във финалната плейофна серия по баскетбол при жените. В зала „Младост” момичетата на треньорката Таня Гатева измъкнаха успех със 79:76 точки.

Старозагорчанки бяха в пълен състав след здравословни проблеми. Те стартираха с 4:0. Монтана изравни и поведе с 20:15 точки след първите 10 минути. След тройка на Евгения Нацкина преднината им стана 11 точки. На почивката Монтана се оттегли с 12 точки аванс. След подновяването на играта за 3 минути Берое намали на 4 точки изоставането си. След два успешно изпълнени фаула на Радостина Христова в последните секунди гостенките поведоха с 63:62. При този резултат започнаха последните 10 минути. Със стабилна защита Берое неутрализира Монтана и се отдалечи на 7 точки. Изабела Рамона изравни 75:75, а до края оставаха 1.43 минути. При 79:76 за Берое и атака за Монтана Христина Иванова не успя за тройка, топката отскочи от таблото и попадна в Александра Петрова, който също не вкара. След края на срещата треньорът на Монтана Стефан Михайлов изля гнева си срещу един от съдиите Серафим Петров.

За Монтана най-резултатна с 28 точки бе Рамона. За Берое 22 вкара Жаклин Златанова.

В неделя, от 18 часа, в зала „Младост” е втората срещата между Монтана и Берое.