Монтана спря Хебър в невероятен мач

Волейболистите на Монтана направиха невероятен мач срещу Хебър /Пазарджик/ в зала „Младост”. Момчетата на треньора Даниел Пеев победиха с 3:2 гейма лидерът в редовния сезон. Така Монтана изравни победите 1:1 и прати ½ финалната плейофна серия в трети мач. Двубоят в Пазарджик е на 8 април. Победителят играе финал.

Хебър и Монтана си размениха по един гейм, като затвориха частите на по 23 точки. Във втората успехът на Монтана дойде след невероятна игра на Максим Сапожков.  Третата част като, че ли домакините я бяха отписали и лежерно Хебър я спечели с 25:14. Монтана отвърна със страхотна игра в четвъртата част. Наставникът Сашо Попов направи смени, но бе резултат и след 25:18 точки Монтана прати срещата в тайбрек.

В него Хебър стартира с 6:0. Резултатът не отказа Монтана. С решителни действия и невероятен Максим Сапожков домакините обърнаха съперника до 15:13 точки с което спечелиха и срещата с 3:2 гейма.

Именно Сапожков бе най-резултатен за Монтана с 25 точки. За Хебър с 24 завърши Брадли Гънтър.