Монтана загуби със 17 т. в Стара Загора

Баскетболистките на Монтана допуснаха загуба с 66:83 точки при гостуването си на Берое /Стара Загора/ в мач от първата тройка при жените. Домакинките направиха много силна последна четвърт. Монтана остава лидер в класирането с 2:1 победи над Берое. В събота монтанчанки приемат Берое и от изхода на срещата ще стане ясно кой отбор ще има предимство в домакинството на финалните плейофи. Успех на Берое с над 7 точки ще им даде това право.

И в този мач старозагорчанки не бяха водени от треньорката Таня Гатева. Отсъстваха Виолина Кочева и Матея Тавич. В групата на Монтана бяха включени едва 9 баскетболистки и само една чужденка Изабела Рамона.

Монтана влезе успешно в мача срещу Берое и водеше с 9 точки след първата четвърт. Във втората Берое направи обрат и на почивката изоставаше с 1 точка.

Променен Монтана взе следващия период и при резултат 58:53 точки за момичетата на Стефан Михайлов започнаха последните 10 минути. Берое бе неудържим и ги спечели като отбеляза 30 срещу 8 точки за Монтана.

Жаклин Златанова бе най-резултатна за старозагорчанки с 24 точки. За Монтана Христина Иванова завърши със 17.