„Котките” премериха сили с „Янтра”

„Балкански котки” премериха сили с „Янтра” /Габрово/. Това стана преди началото на първенството по Ръгби 15 за мъже. Метеорологичните условия не позволиха и двата отбора, да развият пълния си потенциал. Деян Първанов реализира първото есе, за Балкански котки в началните минути на двубоя. В края на полувремето Александър Одаджийски удвои преднината. Капитанът Петър Николов реализира и двата допълнителни удара, макар и от неудобна позиция (0:14). В началото на второто полувреме котките отбелязаха още едно есе чрез Георги Гаврилов, който затисна топката в точковото поле на домакините след шут по земя на Петър Николов. Капитанът отново, бе безпогрешен при добавката (0:21). След добра колективна игра габровци реализираха есе чрез Илия Димитров, за крайния резултат 5:21.

„Получи се много добър двубои. Домакините се представиха на ниво, пресираха ни през целия мач, а ние имаме нужда точно от такива двубои преди сезона, в които да излезем от зоната си на комфорт и да се наложи да дадем повече от това, за което сме се подготвили.“, коментира след срещата играещият треньор Цветостин Цветков.