Монтана се класира за полуфинал

Волейболистите на Монтана се класираха за полуфинала в Суперлигата при мъжете. Момчетата на треньора Даниел Пеев победиха с 3:0 гейма Марек Юнион Ивкони /Дупница/ в среща реванш. Така след две чисти победи Монтана отстрани Марек.

В зала „Младост” срещата приключи за 1 час и 15 минути. Гостите влязоха освободено в мача и поведоха в първата част с 10:5. Монтана изравни 17:17. С добра блокада домакините отказаха съперника и затвориха гейма с 25:22 точки. Втората част бе изцяло за Монтана и след 25:14 точки поведоха с 2:0. Марек се противопостави на домакините в третата част до 4-5 точка. Волейболистите на Монтана леко се отпуснаха и Марек изравни 12:12, но за повече силите не им стигнаха. След 25:20 точки Монтана взе чиста победа.

Най-резултатен за успеха бе Максим Сапожков с 18 точки (1 ас). Стефан Чавдаров приключи с 9 точки (2 блокади). За Марек Димитър Дулчев записа най-голям актив от  9.