Монтана на победа от полуфинал

Волейболистите на Монтана стартираха с победа в плейофите при мъжете. Моммчетата на треньора Даниел Пеев се наложиха с 3:0 гейма при гостуването на Марек Юнион Ивкони /Дупница/ в първа ¼ финална среща. Така монтанци са на една победа от полуфиналната фаза.

При гостуването си в Дупница волейболистите на Монтана не срещната никакви трудности. Те спечелиха отделните геймове на 13, 19 и 13 точки.

Най-резултатни бяха Максим Сапожков и Тодор Костов с по 13 точки (2 аса, 1 блокада) (4 блокади). Радослав Попов и Стефан Чавдаров приключиха с по 9 точки (2 блокади) (3 аса, 1 блокада). За Марек Илиян Преспов завърши с 8 точки (1 ас). Вторият мач между двата отбора е този петък от 18 часа в зала „Младост” в Монтана. При нова победа монтанци се класират на ½ финал. Ако Марек спечели се играе трети мач, в неделя, в Дупница.