Монтана с бронзовите медали от Адриатическата лига

Баскетболистките на Монтана спечелиха бронзовите медали в тазгодишното издание на Адриатическата лига. В Стара Загора момичетата на треньора Стефан Михайлов победиха с 68:65 точки Цинкарна Целе.

Преди почивката капитанката на Монтана Димана Макариева получи удар в главата и загуби съзнание. До края тя не влезе в игра и изгледа срещата от резервната скамейка.

Монтана и Цинкарна спечелиха по две от частите. Почти през целия мач Монтана водеше, но не успя да направи голяма преднина. На почивката монтанчанки имаха аванс от 2 точки. След подновяването на играта съперника се опита да вземе превес, но до края не намери начин и загуби.

Изабела Рамона завърши с 21 точки за Монтана, 15 вкара Христина Иванова, а Шериз Уилямс се отличи с 14 и 12 борби.