Монтана взе точка на Черно море

Монтана и Черно море /Варна/ си разделиха по една точка след 1:1 в среща от 22-ия кръг на efbet Лига. Така „моряците” влязоха в топ 6. Головете на стадион „Огоста” паднаха през втората част.

Монтанци играха по-прибрано и дебнеха съперника на контраатаки. В 12-та минута вратарят на домакините Благой Макенджиев парира удар на Родриго. Напречната греда спаси гостите в 19-та минута след фаул изпълнен от Тони Тасев. В 35-та минута Черно море бе близо до гол, но последователно Жозе Гомеш и Илиян Илиев пропуснаха. В последната минута на първата част шутът на Тасев бе избит в корнер.

След  центриране от корнер на Тасев, и последвалото разбъркване, вратарят на Черно море Георги Георгиев не успя да избие удар на Сенхаджи и Монтана откри резултата 1:0. 11 по-късно от границата на наказателното поле Гомеш прати топката в долния десен ъгъл на Макенджиев за 1:1. Исмаил Иса можеше да реши срещата в полза на гостите от Варна, но от непосредственна близост Макенджиев изби в корнер и запази равенството. За играч на мача бе избран Благой Макенджиев. Капитанът на Монтана Иван Михов остана на резервната скамейка, заради травма в бедрото.

Монтана: Макенджиев, Башлиев, Сенхаджи, Кики, Терзиев, Ангелов, Цонков, Тасев /к//90-Законов/, Каменов, Айтов /72-Йорданов/, Минков /92-Предев/

Черно море: Георгиев, Димов /к/, Дробаров, Панов, Попов, Велев /68-Иса/, Панайотов, Илиев /89-Пабло/, Гомеш, Родриго, Вилела /79-Василев/