Левски обърна Ботев с 1:3, Тони Здравков си тръгна завинаги

Левски победи с 3:1 като гост Ботев (Враца) в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Мачът започна добре за Ботев, след гол на Костадин Ничев в 7-ата минута.  Валери Домовчийски отклони топката след центриране от корнер, Ивайло Найденов пропусна да покрие Костадин Ничев, който с плътен удар не остави шансове на Звонимир Микулич.

В 15-ата минута Ботев получи дузпа. Галчев игра с ръка в наказателното поле след центриране на Буров. Зад топката застана Даниел Генов, който шутира в лявата греда. Пет минути след това неточен удар на Найджъл Робърта мина покрай вратата.

На почивката Славиша Стоянович смени Галчев с Билал Бари, които освежи играта на гостите. В 57-ата минута Левски изравни. Здравко Димитров центрира от корнер, вратарят на врачани излезе неразчетено, а от това се възползва Робърта. Нидерландецът с глава вкара за 1:1. Ново прецизно центриране на Димитров отляво бе продължено от Робърта за Живко Атанасов. Капитанът на тима в този мач с глава прати топката в мрежата - 1:2.

Левски продължи да играе по-добре и получи дузпа в 65-ата минута. Тогава Мартин Петков проби отляво и бе фаулиран от Ничев. Вълков този път не се поколеба и показа бялата точка. Зад топката застана Робърта, който с безупречно изпълнение в десния ъгъл вкара за 1:3. В продължението на мача Насиру Мохамед можеше да вкара четвърти гол, но стреля над вратата. Успехът бе изключително важен за възпитаниците на Славиша Стоянович, които имаха три поредни равенства в първенството преди тази среща. Левски събра 24 точки и излезе на 9-о място във временното класиране. Врачани са с 18 пункта три позиции по-надолу.

След очакваната загуба треньорът на "Ботев" Тони Здравков хвърли оставка, която бе приета от клубното ръководство. То заплаши и футболистите със солени глоби, заради грубите грешки по време на мача. Истината обаче е друга. Професионалният футбол иска професионално ръководство и много пари, каквито във Враца няма. Време е кметът Каменов и УС на клуба да бъдат обладани от реализъм, че не е по силите на Враца да има отбор в "А"-група, колкото и да ни се иска.