Монтана удържа Левски едно полувреме

Юношите старша възраст на Монтана загубиха с 1:4 от Левски на старта на пролетния дял на елитната група до 19 години. Момчетата на треньора Дилян Иванов удържаха лидера в групата до почивката. Георги Миланов даде преднина на Монтана, след като засече с глава центриране от корнер. Две минути след подновяването на играта ранен гол шокира домакините. Симоне Игнатов бе най-съобразителен и довкара избитата от вратаря на Монтана Трифон Соколов топка за 1:1. Димитър Иванов завърши с гол пробив от дясно, а малко след това негов удар срещна напречната греда на вратата на домакините. След центриране от корнер Стефан Стефанов се разписа за гостите, а Димитър Христов доведе нещата до 1:4 след разбъркване пред вратата на Монтана. В следващия кръг монтанци гостуват на Царско село.

Монтана: Трифон Соколов, Велислав Илиев, Георги Замфирово /к/, Георги Миланов, Валерио Валериев, Алекс Тодоров, Георги Манолиу, Кристиян Младенов, Емил Петров, Мартин Николов, Румен Георгиев

Левски: Иван Топалов, Симоне Игнатов, Костадин Илиев /к/, Петър Войнов, Владимир Сиромахов, Илиян Йовчев, Стелиън Георгиев, Даниел Начев, Ивайло Христов, Богдан Костов, Димитър Иванов