Монтана удари с 3:0 шампиона Нефтохимик

Волейболистите на Монтана взеха чиста победа с 3:0 гейма над Нефтохимик /Бургас/ в мач от 11 кръг на Първата осмица на Суперлигата при мъжете. Треньорът на шампионите Николай Желязков, който днес стана на 51 години, не можа да използва основни играчи. Разпределителят Георги Братоев е наказан, а в игра не влязоха Николай Николов, Жани Желязков и Теодор Салпаров. Валентин Братоев се включи в края на първата част и остана до края. Николов записа няколко минути.

По категоричен начин Монтана надигра съперника в първата част след 25:17 точки за 22 минути. В следващата домакините водеха с 14:8. Последва подем в играта на съперника и ас на Братоев намали изоставането на 1 точка – 22:21. При 24:22 домакините изпуснаха шанс да затворят гейма. След видеоповторение и блок аут Монтана спечели с 25:23. В третата част Нефтохимик взе инициативата. Монтанци успяха да изравнят 16:16. Последните три точки в подем бе Максим Сапожков и домакините затвориха гейма с 25:20 точки. За най-добър играч на мача бе определен разпределителят на Монтана Максим Крескин. Максим Сапожков бе най-резултатен за успеха с 16 точки, а Радослав Попов добави 14. За Нефтохимик Денис Карягин завърши със 7 точки.