Левски стартира с победа в СЗ група

Лидерът в Северозападната трета лига Левски 2020 /Лом/ победи с 2:1 Янтра /Полски Тръмбеш/ на старта на пролетния дял на шампионата. Мачът, игран на стадиона в Лом, ще се запомни с дебютния гол за нападателя Петко Петков, който вкара със задна ножица.

Още в 5-та минута домакините имаха шанс, но Мариян Огнянов не намери очертанията на вратата на гостите. В 10-та с далечен изстрел Раиф Мурадов изненада Радослав Рашков за 1:0. След корнер топката попадна в Петко Петков и със страхотна задна ножица нападателят я прати в мрежата на Рашков за 2:0, в 24-та минута. До почивката Левски направи пропуски чрез Огнянов и Георги Цеков. Ломчани останаха с 10 души в 74-та минута, след като вратаря Деян Вълков бе изгонен за грубо нарушение. След това Петков можеше да вкара нов гол, но не успя. В добавеното време почетното попадение за Янтра отбеляза Ростислав Данчев за крайното 2:1 за Левски.

Така на върха Левски вече има 44 точки. С 10 по-малко е Севлиево. В следващия кръг Левски гостува на Локомотив /Мездра/.

Левски започна в състав: Деян Вълков, Алекс Георгиев, Николай Христов /к/, Раиф Мурадов, Лъчезар Георгиев, Деян Иванов, Гален Ненов, Мартин Нинов, Мариян Огнянов, Георги Цеков, Петко Петков.