Локо (Мездра) отстъпи пред вицешампиона Пирин-64

Новакът Локомотив (Мездра) загуби с 26:36 (на полувремето 11:15) от вицешампиона на България Пирин-64 (Гоце Делчев) в среща от 12-ия, първи пролетен кръг на първенството по хандбал в „А“ РХГ мъже. Двубоят се състоя без публика в спортна зала „Арена Вършец“, където мездренските „железничари“ играят домакинските си мачове през този сезон.

През първата част момчетата на треньора Евгени Йоловски оказаха сериозен отпор на значително по-класния си съперник, като до към 10-ата минута дори водеха в резултата: 1:0, 2:1 и 3:2. Постепенно гостите наложиха своя стил на игра и изравниха, а в края на полувремето дръпнаха с четири гола преднина - 11:15.

След почивката неврокопчани доминираха на терена и закономерно увеличиха аванса си: 13:20 в 35-ата мин., 15:24 в 40-ата мин., 17:27 в 45-ата мин., 19:31 в 50-ата мин., 22:33 в 55-ата мин. и затвориха мача при 26:36.