Локо (Мездра) с втора победа в зимните контроли

Този път срещу Витоша U19 (София)

Третодивизионният ОФК Локомотив (Мездра) записа втора поредна победа в зимните контроли от своята подготовка. След като в сряда победиха с 4:2 четвъртоешелонния Искър 1923 (Роман), момчетата на треньора Николай Нинов се наложиха с 1:0 над юношите старша възраст на Витоша (София), наставник на които е бившият футболист на „железничарите“ в „А“ и „Б“ група Николай Христозов. Проверката се игра на изкуствения терен на градския стадион в Мездра. Единственото попадение в мача отбеляза Светослав Валериев десетина минути преди последния съдийски сигнал на главния рефер Ивайло Данчев.

Двубоят като цяло беше равностоен, като през първото полувреме липсваха кой знае какви чисти голови положения пред двете врати. При най-добрата възможност за домакините в 42-ата минута Гроздан Илиев стреля под гредата от средна дистанция, вратарят на гостите Борис Тодоров обаче плонжира атрактивно и изби в корнер.

Втората част беше значително по-интересна. Най-напред в 53-ата минута влезлият на почивката в състава на „бистришките тигри“ Георги Амзин натресе напречната греда, а в 66-ата минута направилият пореден дебют с червено-черната фланелка централен защитник Камен Каменов изведе Валдемар Стоянов очи в очи с резервния страж на Витоша U19 Александър Евтимов, нападателят опита да го прехвърли технично, но топката излезе в аут.

Така се стигна до 78-ата минута, когато плеймейкърът Светослав Валериев изненада с коварен фалцов удар отляво Евтимов за 1:0, не без съдействието на бранителите в зелено.

Гостите също можеха да отбележат, ако не бяха решителните намеси на появилия се игра след антракта вратар на мездренци Кристиян Даков, който отрази опасни удари на Ивайло Петров, Кристиян Димитров, Християн Димитров и Амзин - на два пъти.

Съставът на ОФК Локомотив: Ивайло Сайков, Цветко Иванов, Генади Петров, Камен Каменов, Митко Красимиров, Гроздан Илиев, Светослав Валериев, Милен Василев, Лионел Матадос, Валдемар Стоянов (кап.) и Антонио Йорданов. Впоследствие в игра влязоха Николай Ковачев, Кристиян Дяков, Васислав Димитров, Методи Янков, Мартин Михайлов, Иван Аспарухов-младши, Паоло Петков, Никола Цолов и Николай Генов.

Следващата контрола на Локо (Мездра) е в сряда, 27 януари, когато „железничарите“ ще „сверят часовниците си“ с Балкан 1929 (Ботевград), единадесети на полусезона в Югозападната Трета лига. Двубоят е от 14:30 часа отново на изкуствения терен на градския стадион.